Халықаралық сарапшылар ERASMUS+ жобасы бойынша бірқатар онлайн-тренингтер

9-25 қараша аралығында Еуропалық Комиссияның ERASMUS+ “Болон процесінің қағидаларына сәйкес келетін, оқытушылардың әлеуетін арттыруға негізделген кәсіптік білім мен жоғары кәсіптік білімнің өзара әрекеттесу жүйесін құру” (ALLVET) бағдарламаның ғылыми жобасы аясында жобаның барлық қатысушылары үшін бірқатар онлайн-тренингтерден өтті.
    2020 жылғы 9-13 қараша аралығында CITY колледжінің SEERC зерттеу орталығы, сондай-ақ Шеффилд университетінің халықаралық факультеті (Салоники, Греция) және Эдж Хил университеті (Ормскирк, Ұлыбритания) “Арнайы ағылшын тілі” тақырыбы бойынша орта кәсіптік және жоғары білім беру мұғалімдеріне онлайн-тренинг өткізді. Бұл тренинг орта кәсіптік және жоғары білім берудің ресейлік және қазақстандық мұғалімдерін ECTS / Tuning әдіснамасы бойынша алдағы оқуға дайындауға арналған.   ALLVET жобасының қатысушылары өздерінің тәжірибелерімен алмасты, сонымен қатар практикалық тапсырмаларды орындады. Тренингтің соңғы күні тыңдаушылар Тюнинг әдістемесінің талаптарына сәйкес өздері орындаған курстарын ұсынды. Біздің университетіміздің педагогикалық және гуманитарлық ғылымдар факультетінің оқытушысы Диар Нұрметовтың курсы жақсы болып аталды. Тренингті еуропалық коучтер- Келли Пасмаци, SEERC-тен Вики Папахристу, Эддж Хилл университетінен Дэвид Аллан жүргізді.
       23-25 ​​қараша аралығында Деусто университеті (Бильбао, Испания) орта кәсіптік және жоғары оқу орындарының оқытушыларына арналған «Педагогикалық ECTS / Тюнинг жүйесі» атты тренинг өткізді. Консорциум университеттерінің профессорлық-оқытушылық құрамы кәсіптік білім беру жүйесінде Тюнинг әдістемесін енгізу бойынша 3 күндік тренингке қатысты. Деусто университетінің еуропалық спикерлері: Иван Дюкарев, Уго Санджурджо Гонсалес, Айзер Алтуна Гарсия, Самиха Кемли және Мариан Алаез келесі тақырыптарды ұсынды: орта кәсіптік оқу бағдарламаларын құру, құзыреттіліктер мен оқыту нәтижелерін дамыту, ECTS жүктемесін бөлісу, оқыту, оқытуда бағалау әдістерін қолдану, жұмысқа орналастыру және сапаны қамтамасыз ету механизмдері.