Айсулу Енікеева

2018 жылдың шілдесінде мен тәжірибе алмасу үшін сапарға шығуды жоспарлап, Оңтүстік-Шығыс Азияны таңдадым.
Олардың жетістіктерінің құпиясы, қандай қызықты бағыттары бар, ғылым мен білім саласында қандай жаңашылдықтар орын алып жатқаны маған қызықты болды. Нәтижесінде мен Таиландтағы “Білім беру және қаржыландыру” атты аралас тақырып бойынша білім беру конференциясына тапсырыс бердім. Конференция Бангкокта өтті. Бұған дейін мен Назарбаев Университеті ұйымдастырған конференцияға қатысқанмын, сондықтан мен үшін аудитория, қызу пікірталастар мен кәсіби тәжірибе алмасу тартымды болды. Мен адамдар шетелге демалуға және саяхатқа ғана емес, сондай-ақ байланыс орнатуға және қарым-қатынас желісін кеңейтуге баратынын түсіндім. Кем дегенде, мен әлемді көруге үміттендім. Сапар барысында мен өзімізге заманауи өмір сүру деңгейінің көрсеткіштерін салыстыра алдым. Мен үшін бұл қоршаған ортаны игерудің ерекше технологиясына айналған білім алу саяхаты саласындағы алғашқы тәжірибе болды. Мен СДУ атынан конференцияға қатысып, қатысушылар арасында қызықты пікірталас тудырған өз жұмысымды ұсындым. Мен өзім үшін білім мен дайындық тұрғысынан біз соңғы орында тұрмаймыз – бізде жақсы ағылшын, дұрыс көзқарас пен өмірлік бағдар бар екеніне көзім жетті. Әрине, Австралиядан әлдеқайда озық болған қатысушылар болды, бірақ біз Оңтүстік-Шығыс Азия елдерінен соншалықты артта қалмаймыз, бұл, негізінен, қуантады. Мен осы елдердің тұрғындары ағылшын тілін меңгерудің төмен деңгейінен, нашар айтылу және басқа да факторларына қарамастан сөйлеу дағдысын қлыптастыра беретінін байқадым, ал бізде белгілі бір кедергілер бар, біз ағылшын тілін үйренгенше күтеміз, белгілі бір дәреже алғанша  және т. б. жағдайларды күтеміз.

Конференция екі күн бойы өткізіліп, коммуникация және ынтымақтастық құралдары ұсынылды. Мен жұмысты таныстыру бөлімін таңдадым. Халықаралық аудитория алдында сөз сөйлеу мен үшін алғашқы үлкен тәжірибе болды. Дәрісхана менің жұмысымды қызу талқылап, әр түрлі ұсыныстар алдым. Нетворкингке келетін болсақ, Мен сондай-ақ Ұлыбританиядан және Нью-Йорктен жаңа таныстар таптым. Елге келгеннен кейін мен осы баға жетпес тәжірибені мысал ретінде қолдандым. Менің ойымша, біздің студенттер мен жас мамандар даму, оқыту, жаңа біліктілік алу тұрғысынан өздерін шектей алмайды. Әрқашан жаңа мүмкіндіктерді, әр түрлі құралдар мен қаржыландыру көздерін іздеу керек. Әрқашан сізге жаңа мүмкіндіктер ашатын көмек болады. Оқытушылар ретінде, біз осы идеяны өзіміз қуаттадық және қазіргі уақытта бизнес-мектеп студенттері арасында іскерлік байланыстар орнату бойынша жұмыс істейміз. Сыртқы байланыстар мен қолдау – бұл жас мамандардың алға басуына үлкен көмек.

Қажетті құжаттар тізімі:

• 3х4 өлшемінде 3 фото
  • 086 медициналық формасының көшірмесі (Қазақстан Республикасының емханасынан алынған)
  • Жеке куәліктің көшірмесі
  • Төлем туралы құжаттың көшірмесі